Volba PRO! Teplice se ptá lidí, do čeho by mělo město investovat

Na webu i facebookových stránkách lídra teplické opozice, hnutí Volba PRO! Teplice, od úterý visí anketa pro Tepličany. Volba chce zjistit, co čeho by měla město investovat.

“Současné vedení radnice i odmítlo naše opakované návrhy k tvorbě strategie města. Rozhodli jsme se už dále nečekat a zeptat se občanů sami,” vysvětluje v úvodním videu zastupitel hnutí a ředitel teplického gymnázia RNDr. Zdeněk Bergman. Jeho kolega Jakub Mráček doplňuje: “Rada v rozpočtovém výhledu představila několik obrovských investic, na naše dotazy o potřebnosti takových jsme ale odpověď nedostali.”

Bergman s kolegy proto připravil směs radničních nápadů i priorit, které vzešli z hlasování uvnitř hnutí. Najdete mezi nimi koncepční řešení parkování, rozšíření sítě veřejných toalet, stavbu cyklostezek i venkovní koupaliště. Autoři ankety vítají i další nápady. “Za několik málo dní jsme jich už několik zaznamenali – např. širší podporu sociálním službám, změnu systému úklidu nebo nabídku bezlepkové kuchyně ve školních jídelnách,” vyčítá Mráček. Anketa běží ještě dva týdny, končí 31. března 2017.

Volby PRO! Teplice skončila v komunálních volbách na podzim roku 2014 druhá za vítěznou ODS, získala více než 20 % hlasů, přesto se stala opozicí.

Kontakt:

Anketa v číslech:

  • Anketa běží od 14. 3. 2017, 15:45
  • Na facebooku video zatím shlédlo 1,2 tisíce lidí.
  • Anketu zatím vyplnilo 74 lidí.
  • Obsahuje 8 návrhů, z toho 7 je z volebního programu Volby PRO! Teplice

Odkazy: