Volba pro Teplice chce převzít radnici, představuje svou kandidátku pro podzimní volby

Teplice, 23. 7. 2018

V pátek 5. a v sobotu 6. října 2018 proběhnou v České republice volby do zastupitelstev obcí v Česku – komunální volby 2018.

Hnutí Volba pro Teplice, které v minulých komunálních volbách získalo 20,39 % hlasů, představuje svou kandidátku pro podzimní volby. Lídrem zůstává Ing. Jakub Mráček, učitel a vedoucí skautského střediska v Teplicích.

Volba pro Teplice kandidovala v roce 2014 poprvé, za vítěznou ODS skončila s nevelkým odstupem druhá. Letos má ambice na výhru. I v opozici prosadila klíčový bod svého volebního programu z roku 2014 – regulaci hazardu. Jakub Mráček je připraven po volbách vést teplickou radnici, společně s dalšími spolukandidáty Volby pro Teplice, kteří jdou do letošních voleb, má program, jak docílit toho, aby se Teplice brzy staly moderním, zdravým a čistým městem pro své občany.

Na kandidátní listině Volby pro Teplice jsou Tepličanům dobře známá jména, jako např. učitel a cestovatel Jiří Řehák, dirigent Jan Zástěra, veterinární lékařka a manažerka lesní školky Josefa Kolmanová, organizátor besed Jiří Dušek nebo ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman. Nově Volbu pro Teplice posílí předsedkyně spolku Sayfy Nikola Fialová Seifrtová, vedoucí klubu seniorů Helena Voctářová, učitelka mateřské školy Dana Gaudynová, manažer plánování výroby AGC Jan Hadraba nebo primář teplické nemocnice Mohammed Ghaleb.

Volba pro Teplice v čele s Jakubem Mráčkem je skupinou lidí, která se v Teplicích angažuje v různých oborech a řada Tepličanů je dobře zná. 

Občanské aktivity, za kterými stojí kandidáti Volby pro Teplice, jsou různorodé. Např. jde o pomoc krajanům z českých vesnic v rumunském Banátu (Jiří Řehák), zřízení lesní mateřské školy a mikrojeslí (Josefa Kolmanová), záchrana regionálních tratí (Adam Souček), podpora sociálních služeb (Jiří Wagner), záchrana Beuronské kaple (Zdeněk Bergman, Jakub Mráček, Josefa Kolmanová), cyklistický závod Sayfyho memoriál a sousedská slavnost Živé Teplice (Nikola Seifrtová Fialová), zřízení a vedení klubu Senzačních seniorů Zvonkohra (Helena Voctářová), úklid po lázeňských hostech v parcích a komunikace s nimi (Mohammed Ghaleb), série besed s osobnostmi z kultury, sportu i politiky (Jiří Dušek), organizace Teplického Cimesu -dnů židovské kultury (Robert Appel), založení křesťanské třídy mateřské školy (Dana Gaudynová), propagace místní hudby v regionu i v zahraničí (Jan Zástěra), organizace 22 ročníků konference Výživa a zdraví v Teplicích (Jan Ševčík), aktivity na počet teplického rodáka Julia Payera a divadelní společnost Panoptikum Maxe Fische (Martin Ryba), vedení skautského střediska, provoz systému Rekola, audiostezka Teplice, web a kniha Teplická NEJ… (Jakub Mráček) ad.