Pro Kuberovu koalici nehlasujeme, podpoříme jen skutečnou změnu

Hnutí Volba PRO! Teplice, které získalo v komunálních volbách druhé místo a 6 mandátů, před ustavujícím jednáním zastupitelstva prohlašuje, že pro koalici Jaroslava Kubery nebude na pátečním jednání hlasovat. “Podpoříme jen takové varianty, které přinesou skutečnou změnu ve vedení města, nikoli jen kosmetické úpravy,” říká lídr hnutí Jakub Mráček.


Povolební vyjednávání byla velice složitá, šlo o typický pat. Řada subjektů se vzájemně vymezila, ať už kvůli podmínkám ve stanovách, nebo z osobních důvodů. Po opakovaných výzvách se k jednomu setkání uvolila i ODS. Jaroslav Kubera zde spolupráci s Volbou výslovně odmítl. Volba PRO! Teplice již od počátku vyjednávala o vlastních koalicích; ČSSD a TOP 09 však opakovaně daly přednost ODS. Hnutí nejednalo o spolupráci ve vedení města pouze s KSČM a Pro sport a zdraví – Teplice.
Na páteční zastupitelstvo nikdo nejde s jistotou většiny hlasů. “Podle signálů z různých stran se situace může vyvinout značně překvapivě,” dodává Jakub Mráček. Jisté však je, že zastupitelé Volby PRO! Teplice nebudou hlasovat pro koalici ODS, ČSSD a TOP 09 s Jaroslavem Kuberou v čele.
Jakub Mráček vysvětluje takové rozhodnutí: “Tuto koalici neodmítáme kvůli programu nebo ideologii. Odmítáme ji ze stejných důvodů, jako Jaroslav Kubera odmítá spolupráci s námi, tedy kvůli rozdílnému pohledu na způsob práce, kvůli jeho neochotě naslouchat opozici a veřejnosti. Je naivitou všech, kteří takovou koalici podpoří, že dosavadní vedení města změní mávnutím kouzelného proutku svůj způsob jednání a práce. Pokud například nyní ODS hovoří o regulaci hazardu, nemáme po třech letech marných snah ji přes pana Kuberu prosadit sebemenší důvěru, že to myslí vážně. Považujeme proto za nezodpovědné ho ve funkci primátora podpořit.”