Budou mít Teplice (zase) plovárnu?

Na pátek 20. ledna teplická radnice oznámila prezentaci výsledků hledání míst pro nové koupaliště. Navzdory tomu, že primátor Jaroslav Kubera pojal akci jako uzavřenou (jde o tzv. “pracovní zastupitelstvo”, které je neveřejné a není z něj pořizován zápis), pozval na ni média. Těžko se tak ubránit dojmu z počínající kampaně.

1984b

Vztah ke koupališti má ODS pozoruhodný. U vlády je však již 23 let, během kterých byla dvě koupaliště (Zámecká zahrada a Anger) zrušeny. Co její politiky vedlo k tomu, aby si nový bazén v roce 2010 dali do programu? Pravděpodobně čím dál hlasitější (a oprávněné) volání po tom, že taková služba v Teplicích chybí. Radnice tím na sebe opětovně prozradila, jak moc jí chybí jakákoli koncepce a strategická úvaha.

Zastupitelé Volba pro Teplice s napětím očekávají, čeho se dočkají. Podklady nám totiž radnice odmítla dát. Zázraky to však téměř jistě nebudou: Najatí architekti navrhnou místo (logické se nám jeví např. městské pozemky u Hvězdy Trnovany), pak už půjde jen o standardní kolečko s vyhotovením projektu, veřejnou zakázkou atd. Nad předpokládaným rozpočtem ve výši asi 200 milionů korun bude o to víc palčivější otázka, zda by přeci jen nebylo na místě uznat, že koupališť se město zbavovat nemělo.