21. zasedání, 27. 4. 2018

Report Jiřího Řeháka

Po prodejích pozemků jsme se trochu zasekli na uvolnění čtvrt miliónu pro European press holding na pořádání Czech fashion week. Připadá nám, že dáváme příliš peněz z veřejných prostředků na akci, která by si na sebe měla vydělat, Koalice argumentuje, že by se v lázeňských Teplicích mělo něco dít. Tak to jsme ovšem zajedno. Ale na ostatní kulturní akce dáváme podstatně méně. Takže budeme městem módy. A to je svět, kterému nerozumím, což je na mě určitě vidět. Zastupitelé to i přes pár hlasů proti schválili. Stejně tak se několik z nás zdrželo při dotaci na pivní rynek v Teplicích – Jak móda, tak pivní slavnosti si na sebe podle mne dokážou vydělat bez peněz z veřejných rozpočtů.
Velké peníze se budou v nesouladu s územním plánem investovat do opravy zastřešení koryta Bystřice v oblasti takzvané betonky za Metelkárnou. Územní plán totiž počítá s tím, že by koryto mělo být otevřeno. My si myslíme, že by tam klidně mohla být v budoucnosti nějaká forma náplavky, ale už dříve řečené obavy ze „smrduté divoké vody, která bere lidské životy a nedá se u toho vůbec bydlet“ vyhrály.
Jinak nás primátor informoval o valné hromadě SVS ohledně změny majoritního vlastníka SčVK. Veolie se (téměř) ztrácí a vytvoříme tedy novou servisní organizaci, kterou budou kontrolovat obce Ústeckého a Libereckého kraje.
A na závěr inspirativní názor pana náměstka na to, že město Teplice nerespektuje doporučení odborníků – architektů, aby se odkryla část koryta potoka Bystřice:
„Územní plán není dogma, je to pouze prostor. Co tam je nakresleno, tak neznamená, že to musíme postavit.“
Zdraví Jirka Řehák