19. zasedání, 16. 2. 2018

Report Jiřího Řeháka

Report z únorového zastupitelstva 2018
Relativně málo (a docela nekontroverzních bodů) nás čekalo tento pátek.
Nejzajímavější na majetkové části jednání byla diskuse o vile bývalého Kojeneckého ústavu. Krajský úřad nám nabízí za dosud nevyjasněných podmínek ideální polovinu – tu druhou vlastní pan A. S., který žije v Tel Avivu a s jehož právními zástupci se krajský právník zatím nedovedl domluvit. Možná je to ten důvod, proč kraj oslovil město Teplice. Nebo existují jiné důvody? Fakt nevíme, stálo by ale za to zjistit více, aby nám nevznikl v Teplicích další postupně chátrající pomníček. Občanům a voličům se bude těžko vysvětlovat, že je to v majetku kraje a někoho z ciziny. Měli bychom se v tom angažovat. To si ale nemyslí ani ODS, ani ČSSD. No a bohužel ani TOPka – kdysi se starými Teplicemi zabývala. Takže odložení zastupitelé neschválili, ale neschválilo se ani usnesení, které by znamenalo odmítnutí vily v majetku kraje. Takže šance ještě je.
Diskuse o taxislužbě se minula tématem. Nikdo přece nechce chránit taxikáře před konkurencí, někteří zastupitelé mluvili o sdílené ekonomice (taxislužbě), která ale v Teplicích neexistuje. Část zastupitelů je přesvědčena o tom, že by se měla nastavit nějaká pravidla, která by zaručila minimální úroveň, která se podle leckterých vyjádření zhoršila právě s příchodem konkurence. Ale ta pravidla by platila pro všechny. Bylo přijato změněné usnesení, které znamená, že budeme situaci monitorovat.
Návrh Zdeňka Bergmana na vytvoření studie o případném parkovacím domě v Alejní ulici nebyl přijat jako nekoncepční, avšak parkovací dům v Jiráskově ulici u Akvacentra (a budoucí Třešňákovy Šanovské věže) byl schválen na minulém zastupitelstvu dokonce tak, že nebyl ani v územním plánu.
Poesiomat za 90 000 Kč skoro navždy (další návrh Volby pro Teplice) neprošel kvůli tomu, že naše město nemá chuť na oživení města. Prošel však jednorázový koncert na Náměstí svobody (návrh koalice) za 220 000 během letních prázdnin, protože naše město má chuť na oživení města. Náhoda? Jistě.
Donekonečna se opozice s koalicí dohaduje o hazardu. Díky zákonu se zmenšuje počet míst k hazardu. Ale i po tzv. přechodném opatření v roce 2017 zde zůstávají herny – ačkoli by neměly existovat vůbec. A i když je zde pokles míst na třetinu, peníze se točí skoro stejné. To vyvolává plno otázek a spekulací, jasná odpověď kdo a jak tedy utrácí stamiliony v našem městě, tak chybí.
Zdraví Jirka Řehák (části z vás přeji příjemné jarní prázdniny)

Videozáznam