12. zasedání, 16. 12. 2016

Report Jiřího Řeháka

Začalo to hekticky, primátor shodil ze stolu hned na začátku už při schvalování programu tři naše body – bohužel jsme o tom byli informováni až během zastupitelstva. Jsme na to zvyklí, podstatné tedy je, že se v Aquacentru nebude platit za úschovu kola (doteď parkovné za auto nula, cyklisté platili). Na jaře jsem na to upozornil poprvé a vyřešeno to bylo až v momentě, kdy jsme to dali jako bod jednání. Dále – od dubna budou maminky s dítětem v šátku jezdit v MHD zdarma tak, jako kdyby vyrazily s kočárkem Od září členové našeho hnutí komunikovali s Krajským úřadem, protože změnu tarifních podmínek musí řešit kraj – teď to primátor oznámil. Bohudík. A za třetí byl vyřazen z bodu jednání výkup pozemku v Zámecké zahradě. Navrhli jsme ho vykoupit z důvodu, že majitelé nevěděli o omezeních, která jsou na daný pozemek uvalena (případná stavba silnice) – za této situace nemají majitelé chuť naplnit své vize budoucnosti pozemku. Tento neuralgický bod centra Teplic tedy zůstane problémem.
Pokud jde o rozpočet na příští rok a výhledově na rok 2018, tak se dá rozpočet charakterizovat jako utrácení naspořených peněz před komunálními volbami právě v roce 2018. Je to v pořádku, Teplice jsou v dobré kondici a ODS utratí to, co naspořila. Bolí nás ale zejména suma za stadion, pořád jsme přesvědčeni, že mohla být o desítky procent nižší a zajímavá je i cena skoro 300 miliónů za rekonstrukci a přestavbu Aquacentra. Zejména vítězové soutěže na jednu z těchto staveb, tedy firmy Metrostav a Syner s sebou táhnou těžké okovy minulosti, provázané mimo jiné s ODS. Liberečáci by mohli vyprávět. V komisi nebyl nikdo z opozice, ačkoli to máme už dlouho ústně přislíbeno.
A naše výhrady? Příliš málo peněz na sociální služby – sice je to poprvé, co se něco objevilo v plánu – 0,3% z rozpočtu, tedy 2 miliony (děkujeme!) – ale dluh vůči potřebným Tepličanům máme historicky mnohem větší. Navrhli jsme zvýšení, ale neprošlo. Pro sociální demokracii to asi není dost sociální téma. A dále, i přes dávné usnesení města nevyužíváme institut veřejně prospěšných prací zejména při úklidu města. Další výhrady zformuloval náš zástupce ve Finančním výboru Zdeněk Bergman: Rozpočet není realistický, výsledek se bude od plánu výrazně lišit! Tak jako každý rok. Plánované výdaje prostě nebudou realizovány. Dobrý plán je ten, který je naplněn, ale například plán na příští rok se „spletl“ o 350 milionů. Neexistuje žádná diskuse s veřejností a ani se zastupiteli, vše je publikováno na poslední chvíli. V rozpočtovém výhledu jsou značné sumy na megastavby za stovky milionů, ale tento „výhled“ se podle naší zkušenosti stává skoro vždy realitou – hlavně u velkých investic. Touto salámovou metodou se přes různé projektové dokumentace a další nenápadné kroky postupně ukrajuje možnost svobodné diskuse nad těmito obrovskými investicemi, které se upečou v Radě města. A tak nevíme, jestli to vůbec potřebujeme. A kdybychom to potřebovali, tak nevíme, co od toho očekáváme. A kdybychom věděli, co očekáváme, tak nevíme, jak to má vypadat. A kdyby… Ale to už znáte.
Město jsme pochválili za dobrou finanční politiku, autora rozpočtu pana Jodase za profesionální práci. Ale z výše uvedených důvodů jsme pro rozpočet hlasovat nemohli. Opozice Ano a Volba pro Teplice se zdržela, opozice KSČM opět podpořila vše, co z Rady města vypadlo.
Pak nastalo klasické majetkové kolečko, které bývá obvykle poměrně rychlé – a bylo.
Na závěr přišly na řadu naše body. Taneček kolem světelného znečištění se dal čekat, prošel Kuberův kompromisní návrh – ale jsme spokojeni, je to víceméně deklarace, že se budeme chovat slušně a ekologicky při nasvícení města. Neprošly ani klece na popelnice s tím, že už se to v Teplicích dávno dělá. neprošel ani náš návrh na konání většího počtu zastupitelstev, abychom měli čas v klidu projednat například rozpočet….
Posledním příspěvkem byla prezentace Jakuba Mráčka o vývoji a stavu počtu heren a přístrojů. Jakkoli poklesl počet herních přístrojů, počet legálních „kasin“ narostl a dál narůstá. Za průběžného odcházení zastupitelů s auditoriem moc nezamávala informace, že jsme pořád první v republice v automatech na jednoho obyvatele.

Report Jiřího Řeháka | Videozáznam | Naše návrhy

Videozáznam jednání
Report Jiřího Řeháka | Videozáznam | Naše návrhy

Naše návrhy

Report Jiřího Řeháka | Videozáznam | Naše návrhy

9 komentářů u „12. zasedání, 16. 12. 2016

 1. JameBog

  Costo Levitra In Chimica Caffergot For Sale cialis Legally Online Progesterone Visa Accepted Website C.O.D. Shipped Ups

 2. Johnb96

  Howdy just wanted to give you a quick heads up. The words in your article seem to be running off the screen in Ie. cfcdfgegbkdd

 3. Timothyzes

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you Nonetheless I’m experiencing subject with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting an identical rss downside? Anyone who knows kindly respond. Thnkx http://hellowh985mm.com

 4. Timothyzes

  Nice post. I learn something more challenging on completely different blogs everyday. It would at all times be stimulating to read content from different writers and practice somewhat something from their store. I’d desire to use some with the content material on my blog whether or not you don’t mind. Natually I’ll provide you with a link on your net blog. Thanks for sharing. http://hellowh985mm.com

 5. Johne163

  I like what you guys are usually up too. This kind of clever work and exposure! Keep up the amazing works guys I’ve added you guys to my blogroll. gdaefeadfddd

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.