11. zasedání, 16. 09. 2016

Report Zdeňka Bergmana

Reflexe z jednání zastupitelstva 16. září 2016
Nejdůležitější bod programu jednání byl podle mého jednoznačně ten, který navrhoval zahájení prací na novém územním plánu. Teplice mají už nejvyšší čas, aby se stihl do roku 2020 zpracovat. Poté, co jsem zahájení prací navrhoval už v dubnu 2015 a oficiální návrh zastupitelstvu předložil v prosinci minulého roku, dospělo vedení města konečně k názoru, že by se opravdu mělo začít a pan náměstek Hanza předložil svůj návrh – téměř totožný s tím mým.
Nyní je důležité, aby se moc neotálelo a hlavně, aby se dala šance teplické veřejnosti k vyjádření, jaké město v budoucnu chce mít. Vedení města si jistě ohlídá, aby jeho kroky byly v souladu se zákonem, a zveřejní na úřední desce stanovené informace. Pokud ale nebude současně spuštěna informační kampaň, dopadne to tak, jak pan primátor říká: „Na veřejné projednávání přijde pět lidí, takže je jasné, že to nikoho nezajímá.“ Ta nízká účast na podobných jednáních, ale vůbec nemusí znamenat nezájem. Občané jen běžně nesledují úřední desku, a proto je třeba zajistit v takto důležitých věcech jejich informovanost jinak.
Nebude-li tedy burcovat občany k vyjádření názoru vedení města, budeme to dělat my, i když k tomu máme (jako opozice) podstatně slabší prostředky.