8. zasedání, 12. 02. 2016

Report Jiřího Řeháka

Na minulém jednání se stal skoro zázrak. Byly uvolněny peníze na případné navázání kontaktů s potenciálními partnerskými městy. Tedy koalice podpořila opoziční návrh. Dnes jsme se ale vrátili do starých kolejí. Na základě výsledků komunikace mezi všemi zastupiteli vznikl návrh několika desítek měst, o němž chtěl Zdeněk Bergman informovat na závěr zastupitelstva. Světe div se, ty samé koaliční hlasy to neumožnily. Výkladů je několik, jeden z nich je i ten, že uvolněné peníze se nakonec „náhodou“ nestihnou využít, protože o tom zastupitelstvo nechce mluvit…
Nejzajímavější moment nastal u bodu 12, kdy město dává neznámé organizaci Attack from North 200 000 na organizaci letního festivalu. Je tam tolik nejasností, že jsme zviklali i členy Rady. Například jaktože nemáme na stole žádost organizátora, jaktože dostane žadatel celých 200 000, když ostatní žadatelé z oblasti sportu a kultury jsou kráceni. Tak jsme se k tomu po doplnění formálních nedostatků vrátili na úplný závěr jednání. Nám to stejně trochu smrdí, i když jsme jednoznačně proto, aby se kultura v Teplicích oživila i mimo rámec Zahájení lázeňské sezóny a mainstreamových kapel. Stejně nás přehlasovali.
Ošatku plnou humoru rozsypala Rada v čele s primátorem, protože chtěla (už potřetí) udělit čestné občanství Juliovu Payerovi. Komické je, že skoro vše ostatní k Payerovi nám Rada zamítla, včetně přejmenování Havlíčkových sadů na původní název.